Pomysł na pokój fana footballu

407

Piłka nożna to dla wielu kibiców pasja szczególna. Nie wystarczają im jedynie mecze. Żyją zazwyczaj ze swoją drużyną 24 godziny na dobę. Potrzebują przedmiotów z nią związanych: koszulek, spodenek czy toreb. Często przenosi się to nawet do pokojów. Dostosowują oni pomieszczenie, w którym żyją do barw klubowych czy piłki nożnej w ogóle. Mają na to całe mnóstwo pomysłów. Często w praktyczniejszy sposób niż jesteśmy sobie to w stanie przemyśleć. 

Barwy klubowe

Pokój fana piłki nożnej ma w pierwszej kolejności kojarzyć się z barwami jego ukochanej drużyny. Może on przemalować ściany na konkretny kolor. Zdecydowanie łatwiej zrobić to w przypadku, gdy koszulki drużyny są jednobarwne. Gorzej, gdy trzeba postarać się o różne pasy czy znaki dodatkowe. Wtedy pomocny może być malarz wnętrz. Kibic jednak może posłużyć się odpowiednią fototapetą, która przedstawia konkretne kolory klubowe. Zazwyczaj połączone są z wizerunkami piłkarzy czy stadionem, przez co jeszcze bardziej kojarzą się z drużyną. 

Plakaty i obrazki 

Młodzi kibice od wczesnych lat młodości kolekcjonują plakaty. Te z gazet niestety nie są odpowiednio jakościowe, żeby umieszczać je na ścianach. Warto zainwestować trochę więcej w sklepach internetowych. Wiele takich przedmiotów może znaleźć w sklepikach kibica. Niektóre osoby składają zamówienia bezpośrednio do klubu i otrzymują przesyłkę z zagranicy. Możemy znaleźć też ręcznie malowane obrazki z wizerunkami zawodników, ale to już opcja dla bardziej wymagających. 

Pościele i łóżka

Dobrym pomysłem na prezent dla kibica piłkarskiego jest pościel z ulubioną drużyną. Szczególnie dotyczy to dzieci. Pościele klubowe nie kojarzą się już z tandetą, jak to bywało w przeszłości. Wykonane z wysokiej jakości bawełny są dużo wytrzymalsze niż kiedyś. Wyraźne i ładne barwy urozmaicają bardziej stonowane łóżko. Te ostatnie jednak też może być związane z piłką. Prawdziwym hitem są łóżka w kształcie bramki piłkarskiej. Siatka z jednej strony dodatkowo może chronić dziecko przed wypadnięciem. 

Dodatkowe gadżety 

Figurki piłkarskie, otwieracze do piwa czy kufle w kształcie piłki znajdziemy praktycznie wszędzie. Gadżety oferują nawet najlepsze firmy bukmacherskie. Bardzo ładnie mogą uzupełnić pokój i możemy postawić je na szafach i stolikach. Szczególnie imponująco mogą prezentować się tu duże makiety stadionów ukochanej drużyny. Potrzebujemy wtedy jednak trochę więcej miejsca. Ładnie na ścianie prezentować się może się klubowy zegar, a na podłodze dywan z herbem drużyny. 

Nie przesadzajmy z ilością 

Można co prawda użyć wszystkich tych wskazówek jednocześnie, ale łatwo jest wtedy przedobrzyć. Pokój wypełniony po brzegi wszystkim co klubowe wygląda trochę nieestetycznie. Lepiej połączyć najbardziej funkcjonalne przedmioty z kilkoma dodatkami. Jeżeli kibic postawi na malowanie ścian to dodatkowy zegar klubowy może być już przesadą. Gdy postawi na pościel z wizerunkiem piłkarza to lepiej odpuścić sobie dywan. Pokój ma przede wszystkim być ładny, a drobne smaczki kibicowskie bez wątpienia mu w tym pomogą. 

Oceń nas!