Pokój dla nastolatka. Co musisz wiedzieć zanim wybierzesz się na zakupy?

1135

Pokój dziecka to zdecydowanie jedno z najczęściej zmieniających się pomieszczeń w domu. Nie ma się co dziwić, dzieci szybko dorastają, zmieniają się ich gusta i potrzeby, a to wymusza zmiany w wyglądzie ich pokoi. Kompletna metamorfoza pokoju dziecka nie jest łatwym zadaniem. Taki zabieg wymaga dobrego planowania, często niemałego nakładu finansowego i sporej ilości czasu który musimy włożyć w wykonanie tego projektu. Z pewnością znajdą  się osoby które stwierdzą, że to zadanie ich przerasta i skorzystają z usług osób zajmujących się wykonywaniem remontów komercyjnie, jednak są osoby które zdecydują się zrobić to samodzielnie. Dla tych drugich opisujemy jak taki proces powinien wyglądać

Zacznij od podstaw

Na samym początku powinniśmy zacząć od często pomijanej czynności jaką jest zmiana koloru pokoju. Niekiedy zdarza się, że kolor farb pasuje i wystarczy tylko je odświeżyć, wtedy mamy ułatwione zadanie, ponieważ wystarczy, że położymy jedną warstwę farby i etap malowania mamy za sobą. W większości przypadków jednak okaże się, że stara farba zwyczajnie nie będzie pasować do charakteru nowego pokoju. Kolor farb które wybraliśmy podczas malowania pokoju dla nowo narodzonego dziecka raczej nie będzie pasował do pokoju nastolatka. Kwestia wyboru koloru farb jest bardzo indywidualna, jednak warto zapoznać się z poradnikami co do wyboru kolorów, ponieważ możemy nieumyślnie negatywnie wpłynąć na wygląd pokoju przez dobranie nieodpowiednich farb. Chodzi o to, aby wizualnie nie pomniejszyć pokoju podczas malowania ścian i sufitu nieodpowiednio dobranymi farbami. Jeśli już wybraliśmy farby nie pozostało nam nic innego jak wybrać się do sklepu. Warto przed tym zrobić sobie listę rzeczy które potrzebujemy, żeby później nie wracać się po kilka razy. Do malowania będziemy potrzebować farby którą wcześniej wybraliśmy, foli malarskiej, wałków, odpowiedniego pędzla, korytka i taśmy malarskiej. Jeśli będziemy odpowiednio wyposażeni możemy brać się za malowanie. 

Niezbędne elementy pokoju

Jeśli ściany są już pomalowane, możemy skupić się na tym co wstawić do środka. Z podstawowych elementów wyposażenia wymienimy takie rzeczy jak łóżko, biurko, szafa, krzesło do biurka, stolik, fotel. Łóżko, biurko i szafy na ubrania będą podstawowym wyposażeniem które znajdzie się w każdym pokoju. Cala reszta będzie uzależniona od tego jaki pokój jest duży, od tego czego potrzebuje nasze dziecko i najważniejsze, od tego ile mamy pieniędzy. 

Oceń nas!