Domowe inspiracje – jak przygotować się na nadchodzące Boże Narodzenie?

282

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko okres ważny dla katolików, ale czas bliskości z rodziną, odpoczynku, wspólnego biesiadowania i długich rozmów. Przygotowania do tego wydarzenia trwają długo, już na początku grudnia wiele osób przygotowuje świąteczne ozdoby, planuje potrawy na kolację wigilijną czy kupuje prezenty pod choinkę. Wszyscy zgodnie podkreślają, że święta to czas magiczny, dlatego warto dobrze się do nich przygotować. Jak tego dokonać, by zdążyć ze wszystkim i czerpać radość z tego wyjątkowego, jedynego w roku czasu?  

Planowanie to podstawa

Przygotowanie do świąt warto rozpocząć już pod koniec listopada. Można powoli zastanawiać się nad wystrojem domu czy mieszkania, zakupić niezbędne akcesoria czy zaplanować prezenty dla najbliższych. Z tym ostatnim nie warto czekać, szczególnie jeśli wybierzemy zakupy internetowe. Najważniejsze jest zaplanowanie wszystkiego odpowiednio wcześniej. To zapewni bezstresowe i piękne święta dla całej rodziny. 

Magia Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko potrawy wigilijne czy prezenty, ale niezwykła atmosfera, którą potęgują świąteczne ozdoby. Już w połowie grudnia warto przystroić fasadę domu świątecznymi lampkami, by wywołać niezwykły nastrój i czekać na świętowanie. Dom oświetlony lampkami prezentuje się pięknie i wywołuje pozytywne emocje. Jeśli nie posiadamy dużego domu można przygotować świąteczne dekoracje okienne. Mogą to być wycięte z kolorowego papieru atrybuty świąt – choinki, gwiazdy czy mikołajki. Całość można spryskać zmywalnym sprayem koloryzującym. Zanim jednak w dniu wigilii ustawimy choinkę ( oczywiście żywą) warto przygotować świąteczne ozdoby. Można je wykonywać z młodszymi dziećmi. Popularne i niezwykle łatwe w przygotowaniu są kolorowe łańcuchy czy figurki przygotowane z masy solnej. Na choince powiesić można własnoręcznie przygotowane pierniki. Mieszkanie można przystroić pięknymi, świątecznymi stroikami. Można, a nawet trzeba   zrobić je samodzielnie. Przygotowania do świąt to nie tylko wysiłek, ale wielka przyjemność. Warto o tym pamiętać w świątecznym rozgardiaszu.

5/5 - (2)