Drugie życie twojego mieszkania – o tym co warto zmienić aby mieszkać lepiej.

776

Każdy z nas w życiu stara się dążyć do tego aby kupować rzeczy które mu się podobają. Oczywiście nie jest to prosty zabieg. Każdy z nas może kupić ubranie które mu się podoba, jednak jeśli dojdzie do zakupu telefonu, sprawa nie będzie już taka prosta. Kupując samochód najprawdopodobniej głównym czynnikiem wpływającym na wybór będzie cena, a nie to co nam się podoba. Tak naprawdę tylko najbardziej majętne osoby mogą pozwolić sobie na zakup wymarzonego samochodu, lub, o czym piszemy w tym artykule, wymarzonego domu. Co zrobić jeśli nie jesteśmy milionerami i zmiana mieszkania jest rzeczą nierealna? W tym momencie musimy zrobić remont, który pozwoli zmienić nam nasze mieszkanie nawet o 180 stopni.

Co remontować?

Wszystko zależy oczywiście od budżetu jakim dysponujemy. Jeśli mamy dużą ilość pieniędzy do wydania to będziemy mogli sobie pozwolić na większe zmiany. Jeśli mamy mocno ograniczony budżet, skupimy się na samym malowaniu. Na szczęście jakakolwiek zmiana może bardzo pozytywnie wpłynąć na wygląd naszego mieszkania, dlatego warto wprowadzać nawet najmniejsze zmiany.

Jak się do tego zabrać?

Pierwszym krokiem będzie planowanie. Jeśli wiesz co chcesz zmienić to jesteś w połowie drogi do sukcesu. Niestety często ludzie łapią się na tym, że chcą coś zmienić, ale nie wiedzą co. Weź kartkę i napisz co masz do zrobienia. Kiedy będziesz miał plan będziesz mógł ustalić czego potrzebujesz. W tym momencie powinieneś zrobić dokładną listę zakupów na której uwzględnisz materiały jak i narzędzia. Warto się do tego przyłożyć aby nie jeździć kilka razy do sklepu po małe rzeczy, bo to wydłuża czas pracy jak i może dosyć mocno frustrować. Nikt z nas nie lubi nagle odrywać się od roboty żeby pojechać 15 kilometrów do sklepu budowlanego po taśmę malarską. Kiedy masz już listę udaj się do sklepu. Jeśli masz jakiekolwiek pojęcie o potrzebnych Ci rzeczach wybierz je sam, jeśli natomiast nie jesteś czegoś pewien to śmiało korzystaj z pomocy pracujących tam osób. Specjaliści na pewno pomogą wybrać Ci coś odpowiedniego. 

Finał czyli wykonanie 

Jeśli masz już wszystko możesz brać się do pracy. Pamiętaj o zachowaniu zasad BHP aby nie narazić swojego zdrowia podczas wykonywania prac. Zależnie od tego co remontujesz będziesz musiał podejść do sprawy inaczej. Postaraj się stosować ogólnie przyjęte zasady czyli oklejanie, maskowanie i zakrywanie elementów których nie chcesz zabrudzić i zniszczyć.

Oceń nas!