Zrób to sam, czyli popularne DIY i proste prace budowlane wykonywane na własną rękę

659

Własny dom to marzenie wielu. Duża przestrzeń użytkowa, mnóstwo pokoi, garaż gdzie można parkować samochody i piwnica w której można przechowywać różne rzeczy, na które zazwyczaj ciężko znaleźć miejsce w mieszkaniu. Do tego ogród na którego można wypuścić psa, a latem grillować z rodziną i znajomymi. To zdecydowanie aspekty przemawiające za mieszkaniem w domu jednorodzinnym. Niestety wiele osób, mieszkających w wynajmowanych mieszkaniach, nie zdaje sobie sprawy z tego, że dom to wielka odpowiedzialność. Na dobrą sprawę własny dom to ręce pełne roboty 365 dni w roku. Latem musimy co tydzień kosić ogród żeby nie wyglądało tam jak w puszczy. Zimą natomiast trzeba więcej czasu poświęcić na palenie w piecu i ogrzewanie naszego mieszkania, do tego oczywiście nie możemy zapomnieć o łopacie i odśnieżaniu podjazdu, aby samochód po wyjeździe z garażu się nie zakopał. To niestety tylko kilka czynności które należy wykonywać, bo do nich dochodzi szereg innych czynności, planowanych i niespodziewanych, które trzeba wykonać koło własnego domu. 

Jak przygotować się do prac betonowych?

Jeśli należysz do osób które nie boją się ubrudzić i masz podstawowe umiejętności to z pewnością nie raz brałeś się za wykonanie prostych prac samemu. Dzisiaj poruszamy temat prac ziemno-betonowych, które mogą wydawać się trochę skomplikowane. Na szczęście jest tak tak tylko na pierwszy rzut oka, ponieważ tak naprawdę są to bardzo proste do zrealizowania operacje. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy ma ochotę na taką zabawę i jeśli posiada wystarczająco dużo pieniędzy to zainwestuje w firmę budowlaną która wykona prace za niego. Jednak to nie blog biznesowy, a blog o Twoim domu, dlatego piszemy jak wykonać to samemu.

Czego potrzebujesz?

Podstawowym narzędziem będzie łopata. Choć prosta, w tym przypadku jest niezbędna, bo bez niej niczego nie wykopiemy. Jeśli mamy już łopatę i wykopaną dziurę, możemy iść dalej. Jeśli zamierzasz użyć konstrukcji żelbetowej to będziesz potrzebował szlifierki kątowej z tarczą do cięcia metalu i cęg, którymi wszystko zazbroisz. Musisz zaopatrzyć się w podstawowe narzędzia jak młotek i piłka do drewna które pomogą ci w przygotowaniu szalunku ze sklejki. Na sam koniec przyda się odpowiednio duży kalfas, a jeśli zakres prac jest naprawdę duży i musisz przygotować dużo betonu, to zaopatrz się w betoniarkę. Jeśli jednak kilkuset litrowy kalfas wystarczy, będziesz potrzebował do niego mieszadła. Mając to wszystko możesz zabierać się do pracy, powodzenia!

5/5 - (1)